sauna fi??

Materiał do budowy sauny

 

Do tworzenia saun stosujemy wyłącznie wyselekcjonowane drewno najwyższej jakości kl. A. Jest to materiał leżakowany, odżywiczony i impregnowany. Zapewnia korzystanie z dobrodziejstw własnej łaźni parowej przez wiele lat, a jednocześnie wpływa na bardzo dobrą estetykę wykonywanych z jego wykorzystaniem pomieszczeń przeznaczonych do wypoczynku.

Rodzaje materiałów do budowy

Wykorzystujemy popularne, ale przede wszystkim prezentujące najlepszy poziom wymagań materiały przeznaczone do tworzenia saun Infrared, fińskich, a także stref Wellness & Spa. Stosowane przez nas gatunki drewna to:

  • do budowy kabiny sauny (ściany, sufit): świerk nordycki, bale świerkowe, osika syberyjska, jodła kanadyjska, cedr kanadyjski, osika termo,
  • do budowy ławek, zabudowy miedzyławkowej i oparć: osika lub afrykańskie abachi.

Atuty wykorzystywanych materiałów do budowy sauny

Stosowanie odpowiednich gatunków drewna do przygotowania pomieszczenia pozwala chociażby zyskać komfort w postaci braku nagrzewania się, co charakteryzuje chociażby abachi. To istotna cecha, którą powinny charakteryzować się wykorzystywane materiały do budowy sauny, gdyż temperatura powstająca w trakcie jej funkcjonowania jest bardzo wysoka.

Poza tym są też bardzo estetyczne, tworząc niepowtarzalny klimat każdego wykonanego z ich zastosowaniem wnętrza. Bardzo dobrze pochłaniają też wilgoć, co również stanowi jedną z istotniejszych cech w przypadku drewna przeznaczonego do tworzenia łaźni parowych.

Pozbawienie drewna żywicy sprawia, że pod wpływem wysokiej temperatury nie będzie się ona uwalniała. Zapewnia to przede wszystkim bezpieczeństwo dla osób korzystających z łaźni parowych. Jednocześnie jednak można liczyć na powstawanie jedynie przyjemnego zapachu, który powinien zwiększyć komfort korzystania z każdego dostępnego rodzaju sauny.

Cechy poszczególnych rodzajów drewna

Wiele zalet posiadają wszystkie oferowane przez nas materiały przeznaczone do budowy sauny, choć niektóre z nich mają szczególne właściwości, dzięki którym dadzą liczne korzyści ich użytkownikom. Tak jest chociażby w przypadku cedru kanadyjskiego, który oprócz aromatycznego zapachu jest również odporny na powstawanie grzybów i pleśni.

Osika z kolei, podobnie jak abachi, nie nagrzewa się, zapewniając bezpieczeństwo przebywającym we wnętrzu łaźni osobom, a jednocześnie posiada bardzo delikatną pod względem estetyki powierzchnię. W ten sposób można zapewnić osobom korzystającym zarówno relaks psychiczny, jak i fizyczny.


Świerk
nordycki 
Bale
świerkowe

Osika
syberyjska
Jodła
kanadyjska
Cedr
kanadyjski
Osika
termo
Osika
ławkowa
Abachi afrykańskie

SAUNY INFRARED SAUNY FIŃSKIE WELLNESS & SPA ŁAŹNIE JACUZZI SAUNY KOMBI
       
sauny