sauna fi??

Sauna dla zdrowia i figury

   

Twoja oaza ... sauna Infrared

Naturalnym źródłem ciepła podczerwieni w przyrodzie jest Słońce, rozgrzana ziemia, a także nasze ciało, które emituje promieniowanie podczerwone  w paśmie od 3 do 50 mikronów. Wyniki wieloletnich badań, prowadzonych przez klinicystów Dalekiego Wschodu nad wpływem podczerwieni na ludzki organizm  dowiodły, że wzmocnienie naturalnej, wewnętrznej produkcji tej energii wzmacnia zdolności regeneracyjne i witalność komórek oraz stymuluje proces ich samooczyszczania. Największe właściwości terapeutyczne  uzyskiwano stosując nagrzewanie promieniowaniem podczerwonym o dł. 9,4 mikrona. Łagodzenie wielu objawów chorobowych i bólu oraz efektywna rekonwalescencja osób poddanych naświetlaniom podczerwienią stały się inspiracją do szerszego wykorzystania tego ciepła w technologii systemów termicznych, w kabinach Infrared.

Urządzenia te przypominają wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różnią się od nich zastosowanym źródłem ciepła - zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Zastosowane w kabinach firmy Infraline ceramiczne promienniki podczerwieni emitują promieniowanie podczerwone o długości fali od 2 do 25 mikronów, czyli w zakresie najbardziej optymalnym dla poprawy naszego zdrowia. W przeciwieństwie do saun fińskich, w których nośnikiem ciepła jest powietrze, w kabinach IR zaledwie 20% energii podczerwonej ogrzewa otaczające powietrze, natomiast aż 80% tej energii przenika do 4 mm w głąb organizmu i przekształca się w ciepło, rozgrzewające mięśnie i narządy wewnętrzne. Kąpiele w podczerwieni cieszą się największym powodzeniem  w okresie wiosenno-letnim, ponieważ bez wysiłku i rygorystycznych diet, w luksusowym cieple bioenergii, pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę, przywrócić młodzieńczą jędrność  skórze i zregenerować osłabiony po zimowych chłodach organizm.

Kąpiel w podczerwieni… powrót do młodości…  

Seans w Infrared odchudza!
- seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza nam przemianę materii o ok. 40%.
- w ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu, czy szybkiej gry w tenisa!
- w wyniku intensywnego pocenia się w temperaturze 65 oC wydalamy o 250% więcej płynów niż w 100 oC mikroklimatu tradycyjnej sauny, czy tureckiej łaźni.

Działa upiększająco:
- oczyszcza organizm z toksyn - w cieple IR wraz z wodą wydalane są: zbędne produkty przemiany materii, cholesterol  oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.
- szybsze pod wpływem IR krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się  przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę oraz złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry nadając jej zdrowy i promienny wygląd.
- likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej redukuje cellulitis, przywracając młodzieńczą jędrność skórze
- zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i blizn.
 

Infrarozgrzewka przed treningiem…

- ciepło IR zmniejsza sztywność stawów, powoduje rozciągliwość tkanek kolagenowych
-  rozgrzewa mięśnie i stawy, zastępując sportowcom tradycyjną rozgrzewkę
- gwarantuje lepszą kondycję, bezpieczeństwo treningu, ochronę przed kontuzjami, zakwaszeniem i bólem mięśni po ćwiczeniach fizycznych.


Infraterapia . Luksusowe ciepło dla  twojego zdrowia … 

 Łagodzi ból: stawów, pleców, kręgosłupa, głowy, mięśni, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle
 Wzmacnia system immunologiczny organizmu i zwiększa odporność na infekcje
 Wspomaga leczenie wielu dolegliwości i chorób: gardła, oskrzeli, zapalenie zatok, cukrzycę, wrzody żołądka i  dwunastnicy, menopauzę, hemoroidy, żylaki.
 Przyspiesza rekonwalescencję w stanach pourazowych, pooperacyjnych i zapalnych: kości, stawów i tkanek miękkich (mięśni, wiązadeł, torebek stawowych), zalecana w rehabilitacji układu ruchowego. 

 Poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego – terapia podczerwienią polecana dla osób z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem, niedociśnieniem.
 Zalecana w chorobach wieku dziecięcego: częste katary, nieżyty górnych dróg oddechowych, nawracające zapalenie uszu, angina, nadpobudliwość nerwowa, otyłość.
 Niweluje negatywne skutki stresu, zapewniając relaks i odprężenie.


W przypadku chorób przewlekłych korzystanie z kabiny Infrared oraz sauny fińskiej należy skonsultować ze swoim lekarzem.

 
wyposa?enie saun