NapiszZadzwoń Sklep

Materiały do budowy saun

Do tworzenia saun stosujemy wyłącznie wyselekcjonowane drewno najwyższej jakości kl. A. Jest to materiał leżakowany, odżywiczony i impregnowany. Zapewnia korzystanie z dobrodziejstw własnej łaźni parowej przez wiele lat, a jednocześnie wpływa na bardzo dobrą estetykę wykonywanych z jego wykorzystaniem pomieszczeń przeznaczonych do wypoczynku.

Rodzaje materiałów do budowy

Wykorzystujemy popularne, ale przede wszystkim prezentujące najlepszy poziom wymagań materiały przeznaczone do tworzenia saun Infrared, fińskich, a także stref Wellness & Spa. Stosowane przez nas gatunki drewna to:

  • do budowy kabiny sauny (ściany, sufit): świerk nordycki, bale świerkowe, osika syberyjska, jodła kanadyjska, cedr kanadyjski, osika termo,
  • do budowy ławek, zabudowy miedzyławkowej i oparć: osika lub afrykańskie abachi.

Atuty wykorzystywanych materiałów do budowy sauny

Stosowanie odpowiednich gatunków drewna do przygotowania pomieszczenia pozwala chociażby zyskać komfort w postaci braku nagrzewania się, co charakteryzuje chociażby abachi. To istotna cecha, którą powinny charakteryzować się wykorzystywane materiały do budowy sauny, gdyż temperatura powstająca w trakcie jej funkcjonowania jest bardzo wysoka.

Poza tym są też bardzo estetyczne, tworząc niepowtarzalny klimat każdego wykonanego z ich zastosowaniem wnętrza. Bardzo dobrze pochłaniają też wilgoć, co również stanowi jedną z istotniejszych cech w przypadku drewna przeznaczonego do tworzenia łaźni parowych.

Pozbawienie drewna żywicy sprawia, że pod wpływem wysokiej temperatury nie będzie się ona uwalniała. Zapewnia to przede wszystkim bezpieczeństwo dla osób korzystających z łaźni parowych. Jednocześnie jednak można liczyć na powstawanie jedynie przyjemnego zapachu, który powinien zwiększyć komfort korzystania z każdego dostępnego rodzaju sauny.

Cechy poszczególnych rodzajów drewna

Wiele zalet posiadają wszystkie oferowane przez nas materiały przeznaczone do budowy sauny, choć niektóre z nich mają szczególne właściwości, dzięki którym dadzą liczne korzyści ich użytkownikom. Tak jest chociażby w przypadku cedru kanadyjskiego, który oprócz aromatycznego zapachu jest również odporny na powstawanie grzybów i pleśni.

Osika z kolei, podobnie jak abachi, nie nagrzewa się, zapewniając bezpieczeństwo przebywającym we wnętrzu łaźni osobom, a jednocześnie posiada bardzo delikatną pod względem estetyki powierzchnię. W ten sposób można zapewnić osobom korzystającym zarówno relaks psychiczny, jak i fizyczny.

Świerk nordycki

Bale świerkowe

Osika syberyjska

Jodła kanadyjska

Cedr kanadyjski

Osika termo

Osika ławkowa

Abachi afrykańskie

Klienci o nas

Julita Prymula

starstarstarstarstar

Sauna wykonana bardzo estetycznie. Bardzo dobry kontakt z Panią Agnieszką. Fachowe doradztwo w kilku rozwiązaniach. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy. Szybka realizacja i modyfikacje pod klienta nie są problemem.

Daniel Spurek

starstarstarstarstar

Najwyższej jakości sauny. Jestem zadowolony.

Adi Dziobkowska

starstarstarstarstar

Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Za wszystkie porady, jak używać, jak dbać...za świetny sprzęt w dobrej cenie! Melduję, że stałam się saunoholiczką :) Pozdrawiam serdecznie całą ekipę!

Joanna Kowalczyk

starstarstarstarstar

Profesjonalna firma!

Maria Czyżnielewska

starstarstarstarstar

Bardzo dobry i konkretny wykonawca.

Danuta Kwiatkowska

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma. Polecam

Johansen

starstarstarstarstar

Ta sauna od Państwa to jedna z moich najlepszych inwestycji. Dziękuję za pomoc i gratuluję wiedzy, doświadczenie w tym co robi się tak długo, jak widać jest bezcenne.

Grzegorz Jesionowski

starstarstarstarstar

Firma funkcjonuje wiele lat na rynku. Ogromne doświadczenia. Najwyższa jakość usług.

natalia xox

starstarstarstarstar

Polecam

Jakub Frackowski

starstarstarstarstar

Porzadna firma. Znaja sie na rzeczy. Pelen profesjonalizm.Szczerze polecam.

Arkadiusz Wegorowski

starstarstarstarstar

The best company ever!!!!, knowledge, quality, Great experience, thank you!!!

Paula Grabowska

starstarstarstarstar

Jak najbardziej polecam!

Anna Anna

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma, wspaniałe podejście do klienta, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kupiona sauna działa idealnie i pasuje do wnętrza domu.Gorąco wszystkim polecam!

Maria Chaberska

starstarstarstarstar

Kupiłam z mężem saunę od państwa, działa idealnie i pasuje do wystroju wnętrz domu. Bardzo sprawna obsługa klienta. Dziękuję i pozdrawiam :)

Maria x

starstarstarstarstar

Wieloletnia, solidna, wiarygodna Firma, piękne sauny. Z pierwszej sauny tej Firmy korzystam od 2006 roku, jest bezawaryjna. Ponieważ zmieniam miejsce zamieszkania, zamawiam w tej Firmie kolejną saunę, bardziej nowoczesną i przystosowaną do nowych warunków mieszkaniowych. Gorąco wszystkim zainteresowanym polecam, zdrowie gwarantowane :)

Krzysztof Kmiecik

starstarstarstarstar

Active Line to bardzo profesjonalna firma saunowa, bardzo dobry kontakt firmy z klientem, szybkie i rzeczowe odpowiedzi na moje pytania, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem, wykonanie sauny w terminie, zgodnie ze wszystkimi ustaleniami, najważniejsze, że kosztorys nie zawierał żadnych ukrytych kosztów. Kontakt otrzymałem od kolegi i jestem bardzo zadowolony. Sauna już u mnie działa od 2 miesięcy. Zdecydowanie POLECAM !

Jan Tur

starstarstarstarstar

Zamówiłem tu saunę Infraline na wymiar. Świetna obsługa klienta. Marzenie o własnej saunie w końcu zostało zrealizowane!

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies