NapiszZadzwoń Sklep

Sauny z przeszkleniem

Planując strefę rekreacyjną, zależy nam nie tylko na wysokiej funkcjonalności, ale także estetycznym projekcie, spójnym z pozostałymi wnętrzami. Wyposażenie ośrodka lub nawet własnego domu w saunę rodzi wiele pytań związanych z rozplanowaniem przestrzeni tak, by była ona komfortowa dla wszystkich jej użytkowników.

Niektórym osobom może przeszkadzać zamknięty charakter sauny - powodować dyskomfort związany z ciasnymi przestrzeniami lub nie odpowiadać estetycznie, ponieważ zmniejsza dostępną przestrzeń. To jednak nie powód by rezygnować z luksusu jakim jest sauna, ponieważ nowoczesne rozwiązania pozwalają na częściowe “otworzenie” jej na pozostałe pomieszczenia.

Przeszklenia frontowe i boczne

Otwarcie sauny za pomocą przeszkleń jest bardzo modnym w ostatnich czasach rozwiązaniem, które pozwala optycznie powiększyć przestrzeń, co jest zarówno walorem estetycznym, jak i zwiększającym komfort psychiczny osób, które nie czują się najlepiej w zamkniętych przestrzeniach. Co więcej, przeszklona sauna sama w sobie staje się swego rodzaju dekoracją.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest przeszklenie frontu, chociaż w przypadku saun narożnych możemy także pokusić się o otwarcie bocznej ściany. Takie narożne przeszklenie jeszcze bardziej zwiększy poczucie przestronności i optycznie powiększy każde wnętrze.

Zalety i wady

Szkło używane w saunach jest hartowane i charakteryzuje się znaczną odpornością na wysokie temperatury, nie musimy więc martwić się, że popęka pod wpływem gorącego powietrza. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla saun z technologią infrared (na podczerwień) - nic nie stoi na przeszkodzie, by większość kabiny została wykonana ze szkła.

W przypadku tradycyjnej sauny fińskiej warto zdecydować się jedynie na szklane elementy, maksymalnie jedną ściankę - bowiem szkło nie trzyma tak dobrze ciepła. To drewno, którym obłożony jest sufit, podłoga, a w końcu i ściany, gwarantuje przytulne ciepło. Jeśli rezygnujemy z niego na rzecz szkła, powinniśmy zdecydować się na większą moc pieca.

Niezależnie jednak od rodzaju sauny, najważniejsze są nasze upodobania i preferencje, byśmy czuli, że sauna jest zrobiona pod nas i nasz komfort.

Klienci o nas

Julita Prymula

starstarstarstarstar

Sauna wykonana bardzo estetycznie. Bardzo dobry kontakt z Panią Agnieszką. Fachowe doradztwo w kilku rozwiązaniach. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy. Szybka realizacja i modyfikacje pod klienta nie są problemem.

Daniel Spurek

starstarstarstarstar

Najwyższej jakości sauny. Jestem zadowolony.

Adi Dziobkowska

starstarstarstarstar

Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Za wszystkie porady, jak używać, jak dbać...za świetny sprzęt w dobrej cenie! Melduję, że stałam się saunoholiczką :) Pozdrawiam serdecznie całą ekipę!

Joanna Kowalczyk

starstarstarstarstar

Profesjonalna firma!

Maria Czyżnielewska

starstarstarstarstar

Bardzo dobry i konkretny wykonawca.

Danuta Kwiatkowska

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma. Polecam

Johansen

starstarstarstarstar

Ta sauna od Państwa to jedna z moich najlepszych inwestycji. Dziękuję za pomoc i gratuluję wiedzy, doświadczenie w tym co robi się tak długo, jak widać jest bezcenne.

Grzegorz Jesionowski

starstarstarstarstar

Firma funkcjonuje wiele lat na rynku. Ogromne doświadczenia. Najwyższa jakość usług.

natalia xox

starstarstarstarstar

Polecam

Jakub Frackowski

starstarstarstarstar

Porzadna firma. Znaja sie na rzeczy. Pelen profesjonalizm.Szczerze polecam.

Arkadiusz Wegorowski

starstarstarstarstar

The best company ever!!!!, knowledge, quality, Great experience, thank you!!!

Paula Grabowska

starstarstarstarstar

Jak najbardziej polecam!

Anna Anna

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma, wspaniałe podejście do klienta, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kupiona sauna działa idealnie i pasuje do wnętrza domu.Gorąco wszystkim polecam!

Maria Chaberska

starstarstarstarstar

Kupiłam z mężem saunę od państwa, działa idealnie i pasuje do wystroju wnętrz domu. Bardzo sprawna obsługa klienta. Dziękuję i pozdrawiam :)

Maria x

starstarstarstarstar

Wieloletnia, solidna, wiarygodna Firma, piękne sauny. Z pierwszej sauny tej Firmy korzystam od 2006 roku, jest bezawaryjna. Ponieważ zmieniam miejsce zamieszkania, zamawiam w tej Firmie kolejną saunę, bardziej nowoczesną i przystosowaną do nowych warunków mieszkaniowych. Gorąco wszystkim zainteresowanym polecam, zdrowie gwarantowane :)

Krzysztof Kmiecik

starstarstarstarstar

Active Line to bardzo profesjonalna firma saunowa, bardzo dobry kontakt firmy z klientem, szybkie i rzeczowe odpowiedzi na moje pytania, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem, wykonanie sauny w terminie, zgodnie ze wszystkimi ustaleniami, najważniejsze, że kosztorys nie zawierał żadnych ukrytych kosztów. Kontakt otrzymałem od kolegi i jestem bardzo zadowolony. Sauna już u mnie działa od 2 miesięcy. Zdecydowanie POLECAM !

Jan Tur

starstarstarstarstar

Zamówiłem tu saunę Infraline na wymiar. Świetna obsługa klienta. Marzenie o własnej saunie w końcu zostało zrealizowane!

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies