NapiszZadzwoń Sklep

Ściany solne w saunach

Nie od dziś znane są prozdrowotne właściwości regularnego “saunowania”, ale czy można jeszcze zwiększyć pozytywny wpływ na zdrowie takich kąpieli? Jak najbardziej! Atrakcyjnym urozmaiceniem sauny jest wzbogacenie jej ścianami solnymi, wykonanymi z cegieł bądź paneli z soli himalajskiej lub rodzimej - kłodawskiej.

Na co wpływa sól w saunie?

Połączenie wysokiej temperatury, wilgoci i w końcu soli pozwala wydobyć ujemną jonizację, która kojąco wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto w soli zawartych jest wiele elementów, których obecność w naszym organizmie jest konieczna do funkcjonowania. Są to między innymi:

 • brom,
 • jod,
 • potas,
 • sód,
 • wapń.

Sauna wyposażona w solną ścianę staje się komorą do inhalacji, która pozytywnie wpływa na zdrowie w wielu aspektach. Regularne, kilkunastominutowe sesje wpływają pozytywnie na górne oraz dolne drogi oddechowe. Najczęstszymi dolegliwościami, na które pomocne może się okazać solne saunowanie są:

 • astma,
 • słaba odporność i związane z nią częste infekcje dróg oddechowych,
 • niedoczynność lub nadczynność tarczycy,
 • nadciśnienie i problemy z układem krążenia,
 • wrzody i inne choroby układu trawiennego,
 • nerwica, wysoki poziom stresu.

I oczywiście, korzystanie z sauny w żadnym wypadku nie zastąpi wizyty u specjalisty i podjęcia leczenia, ale jak najbardziej będzie ten proces wspomagać - zarówno dzięki dobroczynnym związkom znajdującym się w powietrzu, jak i dzięki całemu procesowi uczestniczenia w sesji, który dla wielu osób jest kwintesencją relaksu.

Inne rozwiązania

Jeśli nie chcemy lub z powodu ograniczonego budżetu nie możemy zdecydować się na całą ściankę z soli, kompromisem może być wyposażenie sauny tylko w drobne elementy z kruszcu: np. lampy, fragmenty ścian czy nawet czysto dekoracyjne kryształy. Wykorzystanie dużych kawałków różowej soli nada saunie bardzo przytulny i kojący wygląd, dzięki temu, że pięknie rozprasza światło i doskonale komponuje się z drewnem. Sam wpływ otoczenia już będzie dobrze działać na naszą psychikę, nie mówiąc już o przebywanie w ujemnie najonizowanym mikroklimacie.

Klienci o nas

Julita Prymula

starstarstarstarstar

Sauna wykonana bardzo estetycznie. Bardzo dobry kontakt z Panią Agnieszką. Fachowe doradztwo w kilku rozwiązaniach. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy. Szybka realizacja i modyfikacje pod klienta nie są problemem.

Daniel Spurek

starstarstarstarstar

Najwyższej jakości sauny. Jestem zadowolony.

Adi Dziobkowska

starstarstarstarstar

Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Za wszystkie porady, jak używać, jak dbać...za świetny sprzęt w dobrej cenie! Melduję, że stałam się saunoholiczką :) Pozdrawiam serdecznie całą ekipę!

Joanna Kowalczyk

starstarstarstarstar

Profesjonalna firma!

Maria Czyżnielewska

starstarstarstarstar

Bardzo dobry i konkretny wykonawca.

Danuta Kwiatkowska

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma. Polecam

Johansen

starstarstarstarstar

Ta sauna od Państwa to jedna z moich najlepszych inwestycji. Dziękuję za pomoc i gratuluję wiedzy, doświadczenie w tym co robi się tak długo, jak widać jest bezcenne.

Grzegorz Jesionowski

starstarstarstarstar

Firma funkcjonuje wiele lat na rynku. Ogromne doświadczenia. Najwyższa jakość usług.

natalia xox

starstarstarstarstar

Polecam

Jakub Frackowski

starstarstarstarstar

Porzadna firma. Znaja sie na rzeczy. Pelen profesjonalizm.Szczerze polecam.

Arkadiusz Wegorowski

starstarstarstarstar

The best company ever!!!!, knowledge, quality, Great experience, thank you!!!

Paula Grabowska

starstarstarstarstar

Jak najbardziej polecam!

Anna Anna

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma, wspaniałe podejście do klienta, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kupiona sauna działa idealnie i pasuje do wnętrza domu.Gorąco wszystkim polecam!

Maria Chaberska

starstarstarstarstar

Kupiłam z mężem saunę od państwa, działa idealnie i pasuje do wystroju wnętrz domu. Bardzo sprawna obsługa klienta. Dziękuję i pozdrawiam :)

Maria x

starstarstarstarstar

Wieloletnia, solidna, wiarygodna Firma, piękne sauny. Z pierwszej sauny tej Firmy korzystam od 2006 roku, jest bezawaryjna. Ponieważ zmieniam miejsce zamieszkania, zamawiam w tej Firmie kolejną saunę, bardziej nowoczesną i przystosowaną do nowych warunków mieszkaniowych. Gorąco wszystkim zainteresowanym polecam, zdrowie gwarantowane :)

Krzysztof Kmiecik

starstarstarstarstar

Active Line to bardzo profesjonalna firma saunowa, bardzo dobry kontakt firmy z klientem, szybkie i rzeczowe odpowiedzi na moje pytania, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem, wykonanie sauny w terminie, zgodnie ze wszystkimi ustaleniami, najważniejsze, że kosztorys nie zawierał żadnych ukrytych kosztów. Kontakt otrzymałem od kolegi i jestem bardzo zadowolony. Sauna już u mnie działa od 2 miesięcy. Zdecydowanie POLECAM !

Jan Tur

starstarstarstarstar

Zamówiłem tu saunę Infraline na wymiar. Świetna obsługa klienta. Marzenie o własnej saunie w końcu zostało zrealizowane!

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies