NapiszZadzwoń Sklep

Komnaty solne

Nie bez przyczyny osoby zmagające się z różnymi schorzeniami wybierają wakacje nad morzem lub w miejscowościach uzdrowiskowych. Zmiana klimatu i świeże powietrze potrafią dobrze wpływać zarówno na ciało, jak i samą psychikę. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujemy regeneracji znacznie częściej niż ten jeden lub dwa razy do roku, albo zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na takie wyjazdy? Wówczas zbawienna może być tzw. komnata solna, w której mikroklimat może stanowić doskonały ekwiwalent pobytu w uzdrowisku.

Jakie są zalety grot solnych?

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy po wejściu do takiej komnaty jest relaksująca atmosfera stworzona za pomocą miękkiego, ciepłego światła, przebijającego się przez półprzeźroczyste grudki soli, ale także wyjątkowy, świeży zapach. Za tym zapachem stoi obfitość pierwiastków, mających swoje określone zadania w regeneracji naszego organizmu. W komnacie znajdziemy m.in.: jod, sód, potas, żelazo, magnez, wapń, selen, krzem, a nawet miedź. Ich wdychanie może mieć pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie, ale także na nasze narządy wewnętrzne - a zwłaszcza płuca. Pobyt w grocie może stanowić doskonały dodatek do terapii rozmaitych schorzeń.

Na co pomagają seanse w komnacie solnej?

Jeden seans ma podobno równowartość dwóch tygodni spędzonych nad morzem, przez wzgląd na duże stężenie wyżej wymienionych pierwiastków. Regularne seanse w tych aromatycznych grotach co prawda nie zastąpią profesjonalnej opieki lekarskiej, ale mogą stanowić wsparcie w terapii:

  • nerwicy i depresji,
  • przewlekłego zapalenia zatok,
  • astmy i innych dolegliwości płucnych,
  • wysokiego ciśnienia i problemów z układem krążenia,
  • problemów z układem trawiennym,
  • nadwagi i otyłości.

Nie znaczy to jednak, że seans w komnacie solnej nie jest przeznaczony dla osób zdrowych. Wręcz przeciwnie – zjonizowane powietrze dobrze wpływa także na odporność oraz dobre samopoczucie i może mieć szczególnie korzystny wpływ na dzieci, osoby mieszkające w dużych miastach, osoby ciężarne i starsze.

Klienci o nas

Julita Prymula

starstarstarstarstar

Sauna wykonana bardzo estetycznie. Bardzo dobry kontakt z Panią Agnieszką. Fachowe doradztwo w kilku rozwiązaniach. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy. Szybka realizacja i modyfikacje pod klienta nie są problemem.

Daniel Spurek

starstarstarstarstar

Najwyższej jakości sauny. Jestem zadowolony.

Adi Dziobkowska

starstarstarstarstar

Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Za wszystkie porady, jak używać, jak dbać...za świetny sprzęt w dobrej cenie! Melduję, że stałam się saunoholiczką :) Pozdrawiam serdecznie całą ekipę!

Joanna Kowalczyk

starstarstarstarstar

Profesjonalna firma!

Maria Czyżnielewska

starstarstarstarstar

Bardzo dobry i konkretny wykonawca.

Danuta Kwiatkowska

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma. Polecam

Johansen

starstarstarstarstar

Ta sauna od Państwa to jedna z moich najlepszych inwestycji. Dziękuję za pomoc i gratuluję wiedzy, doświadczenie w tym co robi się tak długo, jak widać jest bezcenne.

Grzegorz Jesionowski

starstarstarstarstar

Firma funkcjonuje wiele lat na rynku. Ogromne doświadczenia. Najwyższa jakość usług.

natalia xox

starstarstarstarstar

Polecam

Jakub Frackowski

starstarstarstarstar

Porzadna firma. Znaja sie na rzeczy. Pelen profesjonalizm.Szczerze polecam.

Arkadiusz Wegorowski

starstarstarstarstar

The best company ever!!!!, knowledge, quality, Great experience, thank you!!!

Paula Grabowska

starstarstarstarstar

Jak najbardziej polecam!

Anna Anna

starstarstarstarstar

Bardzo solidna firma, wspaniałe podejście do klienta, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kupiona sauna działa idealnie i pasuje do wnętrza domu.Gorąco wszystkim polecam!

Maria Chaberska

starstarstarstarstar

Kupiłam z mężem saunę od państwa, działa idealnie i pasuje do wystroju wnętrz domu. Bardzo sprawna obsługa klienta. Dziękuję i pozdrawiam :)

Maria x

starstarstarstarstar

Wieloletnia, solidna, wiarygodna Firma, piękne sauny. Z pierwszej sauny tej Firmy korzystam od 2006 roku, jest bezawaryjna. Ponieważ zmieniam miejsce zamieszkania, zamawiam w tej Firmie kolejną saunę, bardziej nowoczesną i przystosowaną do nowych warunków mieszkaniowych. Gorąco wszystkim zainteresowanym polecam, zdrowie gwarantowane :)

Krzysztof Kmiecik

starstarstarstarstar

Active Line to bardzo profesjonalna firma saunowa, bardzo dobry kontakt firmy z klientem, szybkie i rzeczowe odpowiedzi na moje pytania, rzetelna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem, wykonanie sauny w terminie, zgodnie ze wszystkimi ustaleniami, najważniejsze, że kosztorys nie zawierał żadnych ukrytych kosztów. Kontakt otrzymałem od kolegi i jestem bardzo zadowolony. Sauna już u mnie działa od 2 miesięcy. Zdecydowanie POLECAM !

Jan Tur

starstarstarstarstar

Zamówiłem tu saunę Infraline na wymiar. Świetna obsługa klienta. Marzenie o własnej saunie w końcu zostało zrealizowane!

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies